Mám zájem

Modernistická vila u obory Hvězda, Praha 6 - Břevnov

Modernistická vila u obory Hvězda, Praha 6 - Břevnov

Modernistická vila u obory Hvězda, Praha 6 - Břevnov

ID: 0652

 • Obytná plocha 535 m²
 • Pozemek 933 m²
 • Zahrada 515 m²
 • Koupelna 7
 • Místnosti 13
 • Cena Na vyžádání

Další informace o nemovitosti

 • Jedinečná modernistická architektura
 • Interiérové prvky a dispoziční řešení
 • Vynikající dopravní dostupnost
 • Variabilita řešení -  lze zde vybudovat až čtyři bytové jednotky s vlastními přístupy
 • Pozemek 933 m²
 • Užitná plocha hlavní vily 535 m²
 • Užitná plocha ateliéru 212 m²
 • Celková plocha pozemku 933 m², z toho zahrada 515 m²

Další informace o nemovitosti

Jedinečná modernistická vila skrytá před okolím v rozlehlé zahradě se vzrostlými stromy v těsné blízkosti Obory Hvězda. Vilu pro sebe navrhl známý český architekt Jiří Lavička, mimo jiné spoluautor Parkhotelu Praha v pražských Holešovicích: nemovitost díky tomu nese jeho charakteristický rukopis a je zde řada detailů v exteriéru i interiéru dotvářejících jedinečného genia loci. Na pozemku, který je od okolí oddělený vysokou zdí zajišťující naprosté soukromí, je postavena samostatná hlavní budova s třemi obytnými patry a dále pak menší dvoupatrová budova s technickým zázemím, která sloužila jako ateliér. Charakteristickými prvky obou staveb jsou velkorysé obytné prostory s velkoformátovými okny nabízejícími průhledy do zahrady kombinované s propojením vnitřních a venkovních prostor, stejně jako důmyslně řešené dispozice a rafinované detaily. Vila je v původním, udržovaném stavu a je možné ji ihned užívat, vhodná a výhledově nutná je nicméně celková rekonstrukce objektu.

Dominantou přízemního patra hlavní vily je prostorný obývací pokoj s krbem propojený se samostatnou jídelnou a kuchyní. Kromě toho se zde nachází dva pokoje s vlastním vstupem a sdílenou koupelnou využitelné jako dětské pokoje a velký pokoj, který může být prostornou hlavní ložnicí nebo díky otevřeným dispozicím pokračováním obývacího prostoru. Ve spodním patře, které je na úrovni zahrady, jsou pak čtyři další místnosti, které mohou sloužit jako další ložnice, pracovny či pokoje pro hosty nebo například pro zřízení domácího fitness a welness – v jedné z těchto místností byl původně vnitřní bazén. Z většiny těchto pokojů je možné vyjít přímo ven na terasu nebo zahradu, v zahradním pokoji je opět funkční krb. V horním patře je pak prosvětlený prostor s kuchyňkou sloužící jako ateliér, samostatná ložnice a dva menší pokoje se zázemím, součástí je také otevřená terasa s výhledem na Oboru Hvězda a přilehlou louku. Všechny tři patra jsou samostatně přístupná zvenku, zároveň je zde ale vnitřní schodiště – dle představ majitele je tak možné nemovitost užívat jako prostornou vilu, případně ji rozdělit na dva nebo tři samostatné byty pro nájem nebo vícegenerační bydlení. V prvním patře menší vily je hlavní místností velký a prosvětlený ateliér s krásnými výhledy do zahrady a funkčním krbem, dvě menší místnosti využitelné jako pracovny nebo ložnice a zázemí – koupelny, šatna, komora a kuchyň. V přízemí se pak nachází otevřená galerie a technické zázemí – kotelna, koupelna s toaletou a dvě místnosti využitelné jako garáže nebo sklad.

Obě nemovitosti jsou zasazené do krásné zahrady se vzrostlými stromy nabízejícími stín i v parném létě a plné kouzelných zátiší. Od okolí je vila chráněna vysokou zdí a na zahradě je tak maximální soukromí. Unikátní kouzlo nemovitosti s historickým kouzlem pak dotváří i exteriérové prvky jako je venkovní bazén, vnější schodiště a systém vyvýšených terásek a zákoutí doplňujících hlavní zahradu.

Lokalita - Praha 6, Břevnov

Břevnov je oblíbenou rezidenční lokalitou na pomezí Prahy 5 a 6 s řadou jedinečných historických památek dotvářejících celkovou atmosféru místa: nejznámější je Břevnovský klášter, založený svatým Vojtěchem s historií sahající až do konce prvního tisíciletí, dále pak památník Bitvy na Bílé hoře nebo několik zachovaných kapliček z loretánské poutní cesty, z modernějších staveb je nejznámější Hotel Pyramida nebo Ústav makromolekulární chemie AV ČR postavený podle návrhu Karla Pragera. Břevnov je zároveň městskou částí překypující zelení – kromě známé Obory Hvězda s letohrádkem je zde oblíbený park Ladronka, nebo pláně na Vypichu nebo Bílé Hoře, nedaleko je i Motolský háj nebo Divoká Šárka s koupalištěm džbán. V blízkosti jsou dvě velké nemocnice – Motol a ÚVN, samozřejmostí je veškerá občanská vybavenost a dobrá dostupnost do centra města i na vnější Pražský okruh.  

Nemovitost na mapě