Byt 3+1 v centru metropole, Praha 2 - Vinohrady

Byt 3+1 v centru metropole, Praha 2 - Vinohrady

Byt 3+1 v centru metropole, Praha 2 - Vinohrady

ID: 0837

  • Obytná plocha 160 m²
  • Ložnice 2
  • Koupelna 2
  • Cena 22 750 000 Kč

Další informace o nemovitosti

  • obytná plocha 160 m²
  • 2 ložnice
  • Secesní cihlový dům
  • Plně vybaveno
  • Balkon orientovaný do klidného vnitrobloku
  • Nadstandardně vysoké stropy

Další informace o nemovitosti

Klasický, plně vybavený byt zařízený v historizujícím stylu se nachází v prvním patře secesního činžovního domu přímo v centru Prahy poblíž náměstí Míru a I.P.Pavlova. Byt zabírá celé jedno patro budovy, je zde tedy naprostý klid a soukromí. Díky zachování řady původních interiérových prvků jako jsou originální dřevěné parkety, funkční krb na tuhá paliva v obývacím pokoji nebo dřevěné dveře si nemovitost udržela autentickou atmosféru – ta je dále zdůrazněna i architektonickými prvky jako jsou čtyři metry vysoké stropy nebo prostor v arkýři obložený dřevěným táflováním. V současnosti jsou v bytě provozovány krátkodobé pronájmy s dobrou historií a hodnocením – s ohledem na to, jeho vybavení a lokalitu je možné byt uchopit jako investiční příležitost nebo ho rekonstruovat a vytvořit elegantní a reprezentativní prostor pro bydlení nebo například kanceláře.

Hlavní místností je prostorný, přes padesát metrů čtverečních velký, obývací pokoj se zákoutím v arkýři a dekorativní zdí se středovým sloupem – ten je s ohledem na konstrukci budovy možné odstranit a vytvořit tak ještě vzdušnější prostor. Pro navození příjemné atmosféry je možné použít původní, plně funkční krb na tuhá paliva. Jedna z ložnic má vlastní koupelnou se sprchou, vanou a šatnou, druhá ložnice má vlastní menší koupelnu se sprchovým koutem a toaletou a je zde vestavěna galerie pro další prostor ke spaní. Dispozici bytu doplňuje samostatná kuchyň s jídelnou, spíží a vstupem na balkon orientovaný do klidného vnitrobloku, prostorná hala a toaleta pro hosty.

Lokalita - Praha 2 - Vinohrady

Byt se nachází v přímo v centru Prahy s Václavským náměstím, náměstím Míru a náměstím I.P.Pavlova v dosahu pár minut chůze. V okolí se nachází celá řada významných památek jako například Národního muzeum, Emauzský klášter nebo Kostel Sv. Ludmily, dále je zde množství oblíbených restaurací a podniků, blízko jsou i velká obchodní centra Palladium a Kotva, obchody na Václavském náměstí nebo nákupní třída Na Příkopech. Dočerpat síly lze v oázách klidu nedaleké Františkánské zahrady, Botanické zahrady Univerzity Karlovy nebo v jednom z mnoha parků sousedních Vinohrad. Vynikající dopravní dostupnost díky blízkosti Masarykova a Hlavního nádraží, všech linek metra i napojení na Wilsonovu ulici doplňuje jedinečnost tohoto místa pro aktivní život v metropoli.

Nemovitost na mapě

Byt 3+1 v centru metropole, Praha 2 - Vinohrady