Venkovské sídlo v srdci České Sibiře, Jižní Čechy - Sudoměřice

Venkovské sídlo v srdci České Sibiře, Jižní Čechy - Sudoměřice

Venkovské sídlo v srdci České Sibiře, Jižní Čechy - Sudoměřice

ID: 0806

 • Obytná plocha 1200 m²
 • Pozemek 3 000 m²
 • Ložnice 6
 • Koupelna 4
 • Pracovna 1
 • Cena Na vyžádání
 • Parkování v garáži 4

Další informace o nemovitosti

 • Jedinečná historická atmosféra s řadou dobových prvků
 • Vysoký standard provedení
 • Klimatizace, tepelná čerpadla
 • Krytý bazén 10m s protiproudem
 • Rybník hned u domu
 • 4 krytá stání v garážích, další možné ve stodole
 • Užitná plocha rekonstruované budovy 1 200 m²
 • Dodatečné prostory v podkroví 267 m²

Další informace o nemovitosti

Prodej výjimečného venkovského sídla na břehu rybníka v klidné obci poblíž krásné přírody České Sibiře. Objekt vznikl rozsáhlou a nákladnou rekonstrukcí původní stavby – historické budovy, jejíž vznik se datuje až do konce 14. století a která v minulosti sloužila jako mejtovna – místo pro vybírání mýtného, zájezdní hostinec i honosný zámeček pro každodenní bydlení. Dávná historie dýchá z původních masivních zdí i kleneb, které byly během rekonstrukce v maximální míře zachovány a v interiérech jsou často přiznané, novější je pak vidět na renesanční rekonstrukci a barokních prvcích. Moderní technologie jako je klimatizace, podlahové topení vytápěné tepelnými čerpadly nebo elektricky ovládané prvky na pergole zajišťují naprosté pohodlí a komfort odpovídající současným standardům.

V hlavní budově se nachází rozsáhlý obytný prostor pro majitele domu, hostovský apartmán s vlastním venkovním vstupem přístupný i přes zimní zahradu a prostorná garáž se třemi garážovými vraty, která pojme až 4 automobily. V případě potřeby jsou pak k dispozici i rozlehlé podkrovní prostory o celkové rozloze 267 m². Dominantou obytného prostoru je ohromný a prosvětlený obývací pokoj s jedinečnou historickou atmosférou vytvářenou historickými klenbami, okny zasazenými do masivních zdí a krbem. Na ten navazuje prostorná kuchyně s jídelním koutem, kde jsou na klenbách pro změnu přiznané původní cihly a celá místnost tak působí útulně a domácky. Praktická je i prostorná spižírna se stálou teplotou přístupná z obou stran – je po ruce jak z kuchyně, tak z hlavního venkovního vchodu. Pro větší sešlosti je pak určena velká jídelna s dřevěným barem a navazující skladovou místností. Samozřejmostí je pak odpovídající zázemí – koupelna, chodba s dostatkem úložných prostor, úklidová místnost s prádelnou a hostovská toaleta. Trochu tajemné je pak původní sklepení, přestavěné na vinný sklípek i se zázemím – malou kuchyňkou a toaletou. Hostovský byt v přízemí má vlastní kuchyni spojenou s obývacím pokojem, ložnici, koupelnu a dvě toalety.

Srdcem druhého patra, do kterého se dostanete po masivních dřevěných schodech je bezpochyby velkorysé, plně klimatizované manželské apartmá: to má vlastní šatnu, krásnou ložnici se vstupem na balkon, ze které je možné kochat se výhledem na přiléhající rybník, a en-suite koupelnu, ve které je sprchový kout i vana. Všude jsou okna s výhledem, díky kterým je v každé části apartmá záplava přirozeného světla. Dispozici patra pak doplňují tři samostatné ložnice, koupelna, samostatná toaleta a v neposlední řadě pak stylová pracovna s krbem, ve které jsou, stejně jako v manželském apartmá, přiznané masivní trámy zdůrazňující historii nemovitosti. Nad druhým patrem je v současnosti nevyužívané podkroví, kde je možné vybudovat další ložnice nebo samostatný apartmán.

Pro trávení času venku je určená pergola s elektricky ovládaným stíněním, která díky výhledu na klidnou hladinu rybníka přímo vybízí k příjemným chvílím u grilu až do pozdního večera, zimní zahrada se zavlažováním nebo krytý bazén. Potřebný stín pak zajištují vzrostlé stromy na zahradě a osvěžení v letních dnech rybník, do kterého je možné vstoupit přímo ze zahrady skrze zahradní branku. Na pozemku je ještě objekt bývalé stodoly, který lze využít jako další kryté parkování pro větší vozidla (například karavany), dílnu nebo stáje.

Lokalita - Jižní Čechy - Táborsko

Sudoměřice u Tábora jsou klidnou obcí ležící mezi Miličínem a Táborem v oblíbené rekreační oblasti Toulava. Na dosah ruky jsou jak hluboké lesy v kopcích České Sibiře, které vybízejí pro dlouhé výlety nebo dobrodružství na kole, tak i rovinaté jižní Čechy s malebnou krajinou rybníků, polí a luk. Nedaleko je také Tábor se strhujícím historickým centrem a vyhlášenými restauracemi, tak další krásná města s bezpočtem památek – Třeboň, Bechyně nebo České Budějovice. Pro milovníky lyžování je v zimních měsících dostupná sjezdovka na Monínci. Navzdory klidu v obci je zde vynikající také dopravní dostupnost – dálnice D3 na Budějovice i rychlostní silnice na Prahu jsou jen pár minut autem.

Nemovitost na mapě

Venkovské sídlo v srdci České Sibiře, Jižní Čechy - Sudoměřice