Chateau Klecany, Praha-východ

Chateau Klecany, Praha-východ

Chateau Klecany, Praha-východ

ID: 0760

 • Podlahová plocha 5 000 m²
 • Pozemek 31 775 m²
 • Ložnice 11
 • Koupelna 11
 • Cena Na vyžádání

Další informace o nemovitosti

 • Jedinečná atmosféra života na zámku
 • Romantický zámecký park se vzrostlými stromy
 • Podlahová plocha cca 5 000 m²
 • Celková plocha pozemku 31 775 m²
 • Domek pro hosty, domek pro security, zázemí pro personál
 • Podlahové vytápění, tepelná čerpadla, klimatizace

Další informace o nemovitosti

Czech Republic Sotheby’s Int. Realty exkluzivně nabízí k prodeji výjimečnou nemovitost – zámek Chateau Klecany v klidném prostředí středočeských Klecan v bezprostřední blízkosti hlavního města. Historie zámku se datuje do roku 1297, kdy byla na místě vybudovaná tříkřídlá tvrz, která byla následně přestavěna do čtyřkřídlého zámku s atriem uprostřed, současná empírová podoba pak vznikla za první republiky podle návrhu Kašpara Předáka. Poslední změny proběhly v roce 2006 pod vedením současného majitele, kdy zámek prošel kompletní a rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo zavedení moderních technologií umožňujících komfortní a luxusní život odpovídající aktuálním standardům při současném zachování historického genia loci a neopakovatelného pocitu životu na zámku. Tomuto záměru odpovídá i rozdělení vnitřních prostor a dispoziční řešení, které je uzpůsobeno pro běžný život. Celkovou atmosféru dokresluje rozsáhlý zámecký park se vrostlými stromy, party zónou s koupacím jezírkem a samostatným domkem pro hosty.

První patro zámku je určeno pro denní provoz – je zde prostorná, kompletně vybavená kuchyně se zázemím, jídelna pro běžná jídla v rodinném kruhu, samostatná pracovna a pánská místnost s hernou. Dominantou je nicméně prostorné nádvoří, ze kterého díky prosklené střeše vznikla ohromující zimní zahrada nabízející příjemné posezení v letních i zimních dnech. Pro další relaxaci pak slouží bazén s wellness zónou se saunou nebo domácí fitness. Pro příjemné večerní posezení nebo archivaci kvalitního vína lze využít rozsáhlé sklepení, která má díky zachování původního zdiva a kleneb jedinečnou atmosféru. Samozřejmostí jsou servisní místnosti a nezbytné zázemí.

Ze vstupní haly pak lze po velkoryse řešeném schodišti vejít přímo do hlavní místnosti celého zámku ve druhém patře – ohromujícího prostoru využitelného jako jídelna pro slavnostní příležitosti nebo obývající pokoj - díky velikosti není problém zde uspořádat ani menší ples nebo gala večer. Celá jižní strana této místnosti je osazena velkými francouzskými okny, které spolu s dvěma masivními krby a křišťálovými lustry dodávají celému prostoru punc jedinečnosti, luxusu a elegance. Lze odsud také vyjít na prostornou terasu, na níž si můžete vychutnat večerní drink nebo ranní kávu u malebného výhledu na údolí Vltavy nebo zámecký park. Zbytek patra pak zabírají jednotlivé ložnice, přičemž každá z nich má vlastní koupelnu s toaletou. Největší je samozřejmě manželské apartmá s velkoryse řešenou koupelnou s vanou, sprchovým koutem a vstupem na privátní terasu, další pokoje lze využít jako dětské pokoje nebo pokoje pro hosty – celkový počet ložnic v celém zámku je 11. V případě potřeby lze využít pro další rozvoj celý prostor podkroví – v současné době je zde využívána pouze jedna místnost jako školící středisko.

Samostatnou kapitolou je zámecký park rozprostírající se na téměř třech hektarech plochy. Původní vzrostlé stromy, včetně jedinečné aleje vedoucí skrze celý park, doplňují nově osazené stromy a keře, zaručující maximální míru soukromí i příjemné klima, v rámci celého parku je zavedeno automatické zavlažování, které zajišťuje dostatek vláhy pro stromy a trávník i v těch nejparnějších letních dnech. Na konci parku je v ústraní diskrétní domek pro hosty, srdcem celé zahrady je pak party zóna s letní kuchyní, barem a koupacím jezírkem. Samozřejmostí jsou pak doplňující stavby jako pak stáje, garáž, nad kterou je umístěno zázemí pro personál, prostorné parkoviště nebo domek pro security. Celá zahrada je obehnána původní zdí.

 

Lokalita - Klecany, Praha-východ

Klecany jsou půvabné městečko na severním okraji Prahy pyšnící se titulem nejmenšího města v okrese Praha-Východ – díky tomu je zde klid a příjemná atmosféra. Dějiny obce sahají do počátku 14. století, kdy byl postaven kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je zapsaný mezi národní kulturní památky. Díky umístění na jednom ze svahů nad Vltavou nabízí Klecany bezpočet krásných vycházek po okolí nebo v romantickém údolí Vltavy. Je zde veškerá potřebná občanská vybavenost a vynikající dopravní dostupnost – cesta do centra Prahy trvá autem dvacet minut díky nedalekému sjezdu na dálnici D8, lokalita je výborně dostupná i skrze městskou hromadnou dopravu.

Nemovitost na mapě

Chateau Klecany, Praha-východ