Pozemek s projektem a stavebním povolením, Praha - západ, Vonoklasy

Pozemek s projektem a stavebním povolením, Praha - západ, Vonoklasy

Pozemek s projektem a stavebním povolením, Praha - západ, Vonoklasy

ID: 0500

  • Obytná plocha 453 m²
  • Pozemek 1109 m²
  • Koupelna 2
  • Ložnice 5
  • Cena Na vyžádání

Další informace o nemovitosti

  • Možnost dokončení na klíč
  • Venkovní biotopové jezírko
  • Garážová stání
  • Jedinečná lokalita CHKO Český kras

Další informace o nemovitosti

Prodej pozemku s projektem nízkoenergetické rodinné vily zasazený v atraktivní lokalitě na okraji středočeských Vonoklas. Bezprostřední blízkost panenské přírody, snadná dostupnost hlavního města a jedinečná architektura využívající nadstandardní materiály tvoří jedinečnou kombinaci pro náročné klienty hledající klidné bydlení v zeleni s výhodami města na dosah. Na projekt bylo vydáno stavební povolení, v případě zájmu je možné zajistit realizaci stavby ze strany současného vlastníka.

Celkovou podobu nemovitosti vtiskli špičkoví architekti ze tří renomovaných studií - architektonický návrh nese rukopis architektů Luďka Rýznera a Jiřího Vincence ze studia OK PLAN ARCHITECTS, interiéry byly navrženy Jaromírem a Nadiou Pizingerovými z PIZINGERS MORIX a za konceptem zahrady a odpočinkové zóny stojí Štěpánka Šmídová z ŠMÍDOVÁ LANDSCAPE ARCHITECTS. Spojení tří kreativních přístupů dalo vzniknout jedinečné nemovitosti, kde se moderní architektura a tradiční materiály spojují v harmonický celek respektující okolní zástavbu i krajinu.

Srdcem celého domu je prostorná obývací zóna s kuchyní, jídelnou a s přímým vstupem na terasu zastřešenou pergolou, která v letních dnech slouží jako venkovní jídelna.  Díky velkoformátovým oknům nabízejícím krásné výhledy do zahrady a otevření prostoru do druhého patra je celý obývací pokoj prostorný a vzdušný, díky přiznané sedlové střeše, krbu a dřevěnému obložení stropu ale neztrácí na útulnosti a domáckosti. Na patře je dále velkoryse navržené manželské apartmá s en-suite koupelnou a walk-in šatnou a dva další pokoje, které jsou využitelné jako pracovna, menší ložnice nebo pokoj pro hosty – každý pokoj má vlastní vstup na některou z teras. Dispozici přízemí pak doplňuje toaleta pro hosty, technická místnost, hala nebo praktická šatna. Ve druhém podlaží jsou další dvě velké ložnice, koupelna a prostorná hala, která se může proměnit v dětskou hernu, odpočívárnu nebo třeba knihovnu. V suterénu domu je dostatečně velká místnost pro domácí práce, hala a technické zázemí, prostor pod garáží je podsklepen a nabízí dodatečný úložný prostor pro uskladnění zahradních a sportovních potřeb.

Zahrada je pojata jako přirozené rozšíření obytného prostoru – odpočinout si je možné na jedné z teras, biotopové jezírko s přirozenou filtrací vody zajišťuje příjemné ochlazení vzduchu v okolí pergoly a svádí k vykoupání, vzrostlé stromy poskytují v horkých letních měsících příjemný stín pro relaxaci na houpačce nebo venkovním posezení. Důležitým prvkem je i šetrnost vůči okolnímu prostředí: samozřejmostí je tepelné čerpadlo, větrání s rekuperací tepla a možnost instalace fotovoltaických panelů, střešní krytina je z přírodní břidlice. Díky plánované instalaci bude v domě možné používat prvky inteligentního ovládání domácnosti.  Garáž s dobíjející zásuvkou pro elektromobil je dostatečně velká pro dva vozy.

 

Užitná plocha domu 453 m2

Pozemek 1 109 m2

Terasy 54 m2

2 garážová stání

Venkovní biotopové jezírko

Tepelné čerpadlo

Větrání s rekuperací tepla

Jedinečná lokalita v CHKO Český kras

Možnost dokončení na klíč

Lokalita - Vonoklasy

Díky umístění v CHKO Český kras a bezprostřední blízkosti přírodní památky Krásná stráň a přírodní rezervace Karlické údolí jsou Vonoklasy výjimečně klidnou lokalitou; silnice odsud už dál nepokračuje, a je zde tak  minimální provoz. V blízkém okolí je nepřeberné množství krásných a atraktivních tras pro cyklisty, běžce i obyčejné procházky – jen pár kilometrů odtud jsou oblíbená výletní místa jako majestátní Karlštejn, klášter ve Svatém Janu pod Skalou, Bubovické vodopády nebo Koněpruské jeskyně. Na dohled jsou Dobřichovice a Černošice s bezpočtem oblíbených kaváren, restaurací nebo farmářských obchůdků. Navzdory obklopení lesy a neporušenou přírodou se odsud do centra Prahy dostanete pod třicet minut, rychle a snadno se také dostanete na dálnice D5 i D1, nedaleko je zastávka vlaku v Černošicích nebo Dobřichovicích.

Nemovitost na mapě