Mám zájem

Venkovské sídlo v podhůří Šumavy s vlastní MVE, Jižní Čechy

Venkovské sídlo v podhůří Šumavy s vlastní MVE, Jižní Čechy

Venkovské sídlo v podhůří Šumavy s vlastní MVE, Jižní Čechy

ID: 0651

 • Obytná plocha 723 m²
 • Celková plocha pozemku 17 994 m²
 • Koupelna 2
 • Ložnice 3
 • Cena Na vyžádání

Další informace o nemovitosti

 • Celková plocha pozemku včetně vodních ploch 17 994 m²
 • Jedinečná lokalita v podhůří Šumavy
 • Plně funkční vodní elektrárna s vlastním náhonem
 • Zahrada 2 500 m²
 • Přilehlé pozemky
 • Vnitřní plocha budovy k rekonstrukci cca 520 m² plus stodola 116 m²
 • Užitná plocha rekonstruované budovy 203 m²
 • Naprosté soukromí a klid

Další informace o nemovitosti

Prodej jedinečného venkovského sídla na samotě v malebné krajině podhůří Šumavy. Objekt vznikl přestavbou původního kamenného mlýna z konce devatenáctého století – během rekonstrukce byla zcela renovována jedna ze dvou hlavních budov, u druhé byl kompletně vyměněn krov, pro její další užívání je nicméně potřeba rekonstrukci dokončit. Poslední budovou je prostorná stodola, která může být využita pro uskladnění zahradní techniky a dřeva, místo garáže, pro zřízení stájí a podobně. Byl také kompletně vyčištěn a obnoven původní náhon, který je využíván pro soukromou, plně funkční vodní elektrárnu, která je součástí objektu a v současné době má zajímavou výnosnost. V areálu je prostorná zahrada a dvorek, které díky vysokým zdem nabízí maximální míru soukromí. Mlýn se nachází v malebném údolí na úplné samotě, je zde naprosté soukromí a klid – nejbližší vesnice je vzdálená cca 1 km, k mlýnu nicméně vede samostatná asfaltová cesta. Nemovitost je ideální volbou pro ty, kdo hledají venkovské útočiště pro vlastní relaxaci, zároveň je ale velmi atraktivní investiční příležitostí – kromě výnosu z elektrárny je možné vybudovat apartmány v druhé budově a ty pronajímat spolu s hlavní budovou.

Dominantou spodního patra rekonstruované budovy je rozsáhlý obytný prostor – kuchyň s jídelním koutem doplňuje prostorný obývací pokoj, který je díky velkým oknům a dvojici francouzských dveří vedoucích na terasu a dále na zahradu plný světla; útulnosti a domáckosti mu spolu s vybavením a nábytkem dodávají plně funkční akumulační kamna a zejména přiznané masivní dřevěné trámy a strop. Ve spodním patře je dále ložnice pro hosty a koupelna s rohovou vanou, jejíž netradiční design vhodně navazuje na původní stropní klenby. V horním patře je prostorná hlavní ložnice s pracovním koutem, menší pokoj využitelný jako pracovna nebo pokoj pro hosty, druhá koupelna a kumbál, pro další úložné prostory je možné využít půdu. Také v celém horním patře jsou přiznané dřevěné trámy, které spolu s tapetami na stěnách a zbytkem interiéru navrženém Denisou Bartošovou podtrhují venkovskou atmosféru. V celém domě je na podlahách dlažba, dubová nebo korková podlaha, v koupelnách, chodbě a kuchyni je podlahové topení. Teplo zajišťuje tepelné čerpadlo, jsou zde dvě vlastní studny.

Druhá budova je v původním, udržovaném stavu, v tuto chvíli je možné ji využívat jako zázemí pro hospodářství a domácnost, pro komfortní bydlení je nutná kompletní rekonstrukce interiéru - je zde opravena pouze střecha a krov. Obě dvě obytná patra nabízí dohromady cca 380 m2 vnitřní plochy, podkroví pak dalších cca 143 m2 – zde je možnost celkovou plochu ještě o něco zvětšit například vybudováním mezonetového apartmánu s galerií. Druhou budovu je v případě potřeby možné spojit s hlavní budovou (jsou průchozí) a vytvořit skutečně velkorysé sídlo, případně zde lze vybudovat jednotlivé apartmány ke komerčnímu pronájmu nebo celou budovu zbourat (není památkově chráněná). Stodola, třetí samostatná budova, má vnitřní plochu cca 116 m2. Budova elektrárny je přístupná přímo ze společného dvora.

Lokalita - Pošumaví

Nemovitost se nachází poblíž jihočeské Volyně v blízkosti šumavských strání, kopců a lesů. Nejbližší dominantou je kopec Boubín, na kterém se nachází legendární český prales, nedaleko se nacházejí i další oblíbené šumavské lokality – Borová Lada, Kvilda nebo Lenora, přímo v bezprostředním okolí je bezpočet turistických i cyklistických tras. Nedaleko se nacházejí městečka Volyně nebo Vimperk, nejbližší větší město jsou Strakonice (cca 15 km). Od jižního okraje Prahy jsou vzdálené cca 110 km, podstatnou část trasy je možné ujet po dálnici.

Nemovitost na mapě

Tuto nemovitost má na starosti

Jiří Kalous

Senior Broker

Broker - Jiří Kalous

Mám zájem

Kontaktujte naši kancelář prostřednictvím formuláře nebo nám zavolejte v pracovní dny na náš zákaznický servis +420 728 744 744 v čase mezi 09:00 – 17:00. Jsme tu pro Vás.