Mám zájem

Historická vila na golfovém hřišti, Moravskoslezský kraj - Šilheřovice

Historická vila na golfovém hřišti, Moravskoslezský kraj - Šilheřovice

Historická vila na golfovém hřišti, Moravskoslezský kraj - Šilheřovice

ID: 0664

  • Obytná plocha 200 m²
  • Pozemek 2 599 m²
  • Koupelny 2
  • Ložnice 2
  • Cena Na vyžádání

Další informace o nemovitosti

  • Terasa
  • Udržovaná zahrada
  • Šilheřovický zámek
  • Osmnácti jamkové golfové hřiště
  • Kulturní historická památka rodiny Rotschildů

Další informace o nemovitosti

Czech Republic Sotheby's Int. Realty představuje prodej unikátní historické vily, která byla postavena rodinou Rotschildů a sloužila jako jedno z letních sídel baronky Alice Charlotte von Rothschild. Tento výjimečný objekt pochází z druhé poloviny 19. století a jeho klíčová úloha byla uchovávat mléčné výrobky z nedalekého hospodářského dvora. Odtud nese svůj název Mléčnice.

Vila se nachází v zámeckém golfovém areálu Šilheřovice. Jedná se o nemovitost evropského formátu a chráněnou kulturní památku v perfektním stavu s letitou historií. Vila prošla citlivou rekonstrukcí se zachováním původních dobových prvků. Obytná plocha objektu činí přibližně 200 m² a k němu náleží rozsáhlý pozemek se zahradou a vzrostlými stromy o velikosti 2 599 m². Součástí pozemku je prostorná příjezdová cesta a soukromé parkoviště. 

Autorem objektu byl britský viktoriánský architekt Goerge Devey, který se specializoval na drobnější dobovou architekturu ve stylu cottage. Pro Rotschlidy pracoval od 60. let 19. století. Iniciátorka stavby byla členka rakouské bankovní rodiny Rothschildů baronka Alice Charlotte von Rothschild. Hlavní úloha mléčnice, kromě zkrášlení panoramatu přírodně krajinářského parku, byla uchovávat mléčné produkty z nedalekého hospodářského dvora. Mléčnice sloužila jako zastávka pro drobné občerstvení Rothschildů po procházkách v parku či vyjížďkách po okolí. 

Vila disponuje dvěma nadzemními podlažími, půdním prostorem a suterénem. V suterénu naleznete prostorný vinný sklep, technické zázemí a skladovací prostory. V prvním nadzemí se nachází útulná kuchyň, která navazuje na prostorný obývací pokoj. Z obývacího pokoje je vstup do chodby a přilehlé koupelny a pracovny. Druhé nadzemní podlaží nabízí dvě ložnice a druhou koupelnou. Vila je zařízena designovým nábytkem a stěny zdobí pečlivě vybraná umělecká díla ladící s prostorem. Objekt je zasazen do nádherně udržované zahrady, kde se nachází velké množství vegetace: květin, vzrostlých stromů a keřů. Vybízí tak k odpočinku a relaxaci. V rámci venkovního prostoru vily je také prostorná terasa.
 

Lokalita - Moravskoslezský kraj, Šilheřovice

Obec Šilheřovice se rozkládá na východním okraji Hlučínska u česko-polské státní hranice ve zvlněném terénu Hlučínské pahorkatiny. Obec leží v okrese Opava a má přibližně 1 600 obyvatel a je největší obcí Hlučínska. Mezi nejzajímavější části obce bezesporu patří Šilheřovický zámek s rozlehlým zámeckým parkem v anglickém stylu. Rozloha parku je 98 ha a kromě zámku v něm návštěvník nalezne Lovecký zámeček s původními kotci pro lovecké psy, Mléčnici, Oranžérii, hotel Golf s plaveckým bazénem a rehabilitačním zařízením. V roce 1968 bylo v této překrásné lokalitě vybudováno osmnácti jamkové golfové hřiště. Je zde čilý cyklo-turistický ruch a nalezneme tu kromě cyklostezek také jezdecký klub, který láká k projížďkám na koni nebo v kočáru. V Šilheřovicích jsou mimo jiné dvě přírodní rezervace Černý les I. a Černý les II. Co se týče občanské vybavenosti, nechybí zde kavárny či restaurace a nedaleké město Hlučín nabídne kompletní společenské vyžití, zdravotní zařízení či obchody.

 

Nemovitost na mapě

Tuto nemovitost má na starosti

Martin Berka

Broker

Broker - Martin Berka

Mám zájem

Kontaktujte naši kancelář prostřednictvím formuláře nebo nám zavolejte v pracovní dny na náš zákaznický servis +420 728 744 744 v čase mezi 09:00 – 17:00. Jsme tu pro Vás.