Mám zájem

Unikátní historická vila Koretz, Karlovy Vary

Unikátní historická vila Koretz, Karlovy Vary

Unikátní historická vila Koretz, Karlovy Vary

ID: 0610

 • Obytná plocha 810 m²
 • Pozemek 1000 m²
 • Po rekonstrukci Ano
 • Koupelny 9
 • Ložnice 11
 • Cena Na vyžádání

Další informace o nemovitosti

 • Prémiové technologie a materiály
 • Kompletní vybavení
 • Parkování pro 10 aut
 • Výtah
 • Sauna
 • Bezpečnostní systém
 • Filtrace vzduchu

Další informace o nemovitosti

Czech Republic Sotheby‘s Int. Realty nabízí exkluzivně k prodeji velkolepou vilu Koretz, postavenou stavitelem Josefem Koretzem v roce 1876, v lázeňské části Karlových Varů ve čtvrti Westend. V letech 2013-2014 prošla vila značnou rekonstrukcí a v posledním desetiletí sloužila jako rodinné sídlo. Vila je vhodná pro bydlení, ale i jako investice ke komerčnímu užití. 

Vilu tvoří čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží a užitná plocha je 810 m². K vile náleží pozemek o velikosti 1000 m², na kterém je příjezdová cesta, parkoviště pro 10 aut a zahrada se vzrostlými stromy, keři a květinami. Na zahradě se nachází také dřevěný altán, gril, dětské hřiště a zahradní domek. Samozřejmostí je zavlažovací systém s dešťovým senzorem. Osvícení je řešené jak pro zahradu, tak i pro fasádu budovy.

V podzemním podlaží můžete nalézt technické zázemí, skladovací prostory, moderní prostornou kuchyň s prémiovými elektrospotřebiči Miele, prostornou jídelnu a odpočinkovou místnost. Z kuchyně a jídelny je vstup na zahradu. Na stejném podlaží je také spa zóna se saunou a koupelnou. Na celém patře je podlahové vytápění.

V prvním podlaží se nachází vstup do budovy a prostorná vstupní hala obložená mramorem. Jsou zde také dvě ložnice, které mohou sloužit pro personál.

V každém dalším podlaží se nachází ložnice různého designu v zámeckém stylu a ke každé náleží vlastní koupelna, přičemž v posledním patře je prostorné apartmá se 3 ložnicemi, kuchyní v přístupem točitými schody do půdního prostoru, který dříve sloužil jako herna pro děti. Apartmá disponuje klimatizací. Celkově je ve vile jedenáct ložnic, dvě pracovny, devět koupelen a mnoho relaxačních a společenských prostor.

V domě naleznete moderní technologie 21. století.  V celé vile je chytrý systém pro ovládání světel, vzduchotechniky, teploty a ovládání dveří. Vzduchotechnika je řízená pro každou místnost zvlášť. Vila také disponuje prvotřídním vnitřním i venkovním trojitým bezpečnostním systémem.

Vzhledem k tomu, že si poslední majitelé rekonstruovali nemovitost pro vlastní účely, kladli velký důraz na použité materiály. V domě naleznete pouze kvalitní dřevěný nábytek značky Stuber, který byl vyrobený ve Švýcarsku. Na zdech naleznete jak italský štuk, tak přírodní kámen, různé druhy mramoru včetně modrého, hedvábné nebo papírové tapety. V každé místnosti jsou k vidění luxusní italské lustry a svítidla. Na podlaze zde převážně uvidíte skládané parkety a mramor. Koupelnové příslušenství je od značek Flaminia a Geberit. Veškeré zábradlí i plot je dílem českých uměleckých kovářů.

Lokalita - Karlovy Vary

Přestože Karlovy Vary založil král a císař Karel IV. již roku 1350, zprávy o blahodárných účincích zdejších termálních i minerálních pramenů se rozletěly do světa až v 18. a 19. století. Nicméně od té doby se příliv hostů nezastavil a dnes Karlovy Vary právem patří mezi nejznámější lázně v Evropě. Okolí je však ideální i pro sportovní aktivity, protože se zde nachází několik golfových hřišť a na dosah jsou i hory.

Nemovitost na mapě

Tuto nemovitost má na starosti

Jan Kolář

General Manager

Broker - Jan Kolář

Mám zájem

Kontaktujte naši kancelář prostřednictvím formuláře nebo nám zavolejte v pracovní dny na náš zákaznický servis +420 728 744 744 v čase mezi 09:00 – 17:00. Jsme tu pro Vás.