Unikátní historická Vila Hielle, severní Čechy

Unikátní historická Vila Hielle, severní Čechy

Unikátní historická Vila Hielle, severní Čechy

ID: 0601

 • Obytná plocha 2000 m²
 • Zastavěná plocha a nádvoří 658 m²
 • Pozemek 23 760 m²
 • Koupelny 10
 • Počet místností 30
 • Cena Na vyžádání

Další informace o nemovitosti

 • Výtah
 • Podlahové topení
 • Dobové vybavení
 • Prémiové materiály
 • Terasa

Další informace o nemovitosti

Czech Republic Sotheby’s Int. Realty představuje prodej unikátní Vily Heille, architektonicky mimořádně významné a hodnotné stavby z dob největšího předválečného rozkvětu krásnolipského textilního průmyslu. Jedná se o nemovitost světového formátu a kulturní památku v perfektním stavu s letitou historií.  Vila prošla citlivou rekonstrukcí se zachováním původních dobových prvků včetně nábytku. Obytná plocha objektu činí přibližně 2000 m² a k ní náleží rozsáhlý pozemek se zahradou a vzrostlými stromy o velikosti 23 760 m².

Vila Alžběty Heille - Dittrichové v Krásné Lípě byla postavena v novorenesančním slohu v letech 1885 -1887 dle návrhu profesora Rentsche z Drážďan. Vila disponuje třemi nadzemními podlažími, půdním prostorem, ze kterého se dá vstoupit na střechu budovy, a podzemním podlažím. Jedná se o prostornou honosnou stavbu s vysokými stropy s celkovým počtem 30 místností. Všechny místnosti jsou vybaveny dobovým vkusným nábytkem, zrekonstruovanými původními stropy, mramorovými obklady či luxusními látkovými tapetami. Sály zdobí nádherné obrazy a zrcadla a přepychové starožitné lustry. Výtah vede od podzemního podlaží až na půdu. V celém domě je zabudované podlahové topení.

Skrz hlavní vchod do budovy se dostaneme do úchvatné vstupní haly, která je dominantou celé vily. Nalezneme zde pět prostorných pokojů s různým užitím: jako například místnost s kulečníkem, kinosál s promítacím plátnem a obrovským akváriem, pracovnu či jídelnu. Z jídelny je vstup do moderní kuchyně, která disponuje velkoformátovými okny s výhledem do upravené zahrady.

Širokým novorenesančním schodištěm se dostaneme do druhého patra, kde se nachází celkem sedm místností a luxusní koupelna ve stylu tureckých lázní. Místo schodiště lze také použít výtah. Nalezneme zde prostornou hlavní ložnici, ze které vede vstup do šatny a koupelny, další menší ložnice, pracovnu ale například i jídelnu s vybavením z 19. století.

Výtah rovněž vede do třetího patra, kde nalezneme tři kompletně vybavené ložnice s vlastní koupelnou a dvě ložnice, které jsou ve stavu shall & core. Toto patro v minulosti sloužilo jako ubytování pro personál a hosty.

K přesunu na půdu lze opět použít výtah. Jedná se o čistý zatím nevyužitý prostor s trámy a vstupem na střechu, ze které je nádherný výhled na celý pozemek a okolní krajinu. Budoucí majitel může půdní prostory přestavět na soukromé apartmány či další ložnice.

V podzemním podlaží jsou připraveny prostory, kde lze vybudovat luxusní wellness a v současné době slouží jako posilovna. Dále pak se v suterénu nachází kotelna, dílna, technická místnost a zázemí zahradníků a útulný vinný sklep s vinotékou na velké množství sběratelských vín. Do podzemního podlaží je přístup výtahem i schody.

V nádherné udržované zahradě se nachází velké množství vegetace: květin, vzrostlých stromů a keřů a láká k odpočinku a relaxaci. Součástí této kouzelné zahrady je také jezírko a potok. V rámci venkovního prostoru vily je zde také terasa s relaxačním prostorem a jacuzzi k příjemnému trávení romantických večerů.

 

Lokalita - Severní Čechy, Krásná Lípa

Vila se nachází pouhých 10 minut autem od hranic s Německem. Krásná Lípa je obcí v okrese Děčín v Ústeckém kraji. Nachází se v oblasti tzv. Šluknovského výběžku, který je nejsevernějším místem České republiky na hranicích s Německem. V dosahu je chráněná krajinná oblast Lužických hor, Labské pískovce a nejmladší národní park v České republice – Národní park České Švýcarsko, který spolu s Národním parkem Saské Švýcarsko na německé straně patří svým charakterem k nejunikátnějším místům celé Evropy.

Nemovitost na mapě

Unikátní historická Vila Hielle, severní Čechy